Reklama
Józefa Szczurek – Żelazko: Będzie „trzynasta” emerytura
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
sobota, 11 stycznia 2020 14:21

Trzynasta emerytura na trwałe została wpisana do budżetu państwa. – Nie tylko w tym, ale i w następnych latach, świadczenie będzie przysługiwało wszystkim emerytom i rencistom w Polsce. To wielki sukces Prawa i Sprawiedliwości. Jeszcze kilka miesięcy temu opozycja „grzmiała”, że trzynastej emerytury nie będzie w 2020 roku. Dlatego przegłosowaliśmy ustawę, która reguluje te kwestie w tym i w latach następnych. Na ostatnim posiedzeniu Sejm przyjął ustawę dotyczącą wypłat corocznie 13. emerytury, czyli dodatkowych świadczeń dla emerytów i rencistów – mówi naszej redakcji minister Józefa Szczurek – Żelazko, poseł Ziemi Dąbrowskiej, Tarnowskiej, Brzeskiej, Bocheńskiej.

Wypłata świadczeń przewidziana jest na kwiecień 2020 roku. Warto dodać, że w 2019 roku 13. emerytura trafiła do 9,8 miliona osób. Wypełniamy zobowiązanie będące wyrazem solidarności międzypokoleniowej, która sprawia, że los blisko 10 milionów emerytów i rencistów będzie poprawiony – podkreślił premier Mateusz Morawiecki w Sejmie.  Minister dodaje, że rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzymujemy obietnic i wspieramy seniorów poprzez takie działania jak:13. emerytura, program Senior+, Opieka 75+, Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych oraz Leki 75+ (bezpłatne – wylicza sukcesy  minister  Józefa Szczurek – Żelazko.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .