Strzelce Małe. Będzie żłobek i przedszkole
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 08 stycznia 2020 21:56

Blisko dwa miliony złotych będzie kosztowała budowa żłobka i przedszkola w Strzelcach Małych w gminie Szczurowa. – Obiekt powstanie w budynku, w którym przed wieloma laty działała szkoła podstawowa. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda się nam adaptować wszystkie obiekty gminne i przeznaczyć na różnego rodzaju instytucje. Szkoła w Strzelcach Małych jest pierwsza na naszej liście. PO remoncie tego obiektu przyjdzie czas na kilka kolejnych. Cała operacja potrwa kilka lat  – zapewnia wójt gminy Szczurowa, Zbigniew Moskal.

Wybór tego miejsca nie jest dziełem przypadku. – Strzelce Małe leża niemal w samym sercu naszej gminy. Niemal z każdej miejscowości jest podobny dojazd, zajmujący kilka maksymalnie kilkanaście minut. To sprawia, że zarówno ci którzy pracują w Szczurowej, jak i w Brzesku, będą mieli po „drodze” naszą placówkę. Mam nadzieję, że najdalej do 2022 roku powstanie kompleks żłobkowo – przedszkolny. Na razie gmina szuka środków na ten cel. Mamy już 600 tysięcy złotych dotacji z samorządu województwa małopolskiego – wylicza wójt Moskal.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .