Reklama
Dębno. Wyjątkowy Orszak Trzech Króli
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 05 stycznia 2020 00:00

W imieniu własnym, jak i organizatorów, zapraszam wszystkich na pierwszy w dziejach naszej gminy Orszak Trzech Króli. Spotkajmy się w poniedziałek, 6 stycznia by wspólnie radować się z narodzenia Bożej Dzieciny.Radosny korowód, który jest częścią ogólnopolskiej akcji, tym razem zawita do naszej gminy. Zapraszam do udziału wszystkich mieszkańców, całe, wielopokoleniowe rodziny, ale zapraszam także tych wszystkich, którzy w tym dniu będą przebywali u rodzin czy znajomych w naszym terenie – zachęca Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno.

Orszak wyruszy spod kościoła św. Małgorzaty w Dębnie, by w asyście orkiestry dętej towarzyszyć 3 mędrcom ze wschodu, którzy będą konno podróżować na dziedziniec Dębińskiego zamku. Tam, po złożeniu darów, w finałowej scenie zobaczymy i usłyszymy kolędników, scholę i wspólnie odśpiewamy kolędy. Przed wyruszeniem orszaku, organizatorzy będą rozdawać okolicznościowe korony i śpiewniki. Początek wydarzenia o 12:30. Serdecznie zapraszamy. Organizatorami wydarzenia jest Dębińskie Centrum Kultury w partnerstwie z parafią św. Małgorzaty w Dębnie i Muzeum Okręgowym Oddział w Dębnie. Patron honorowy – Wójt Wiesław Kozłowski.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .