Reklama
Region. Minister pamiętała
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
niedziela, 15 grudnia 2019 00:18

Zarówno w Brzesku, jak i Bochni nie zapomniano o stanie wojennym. Dodajmy, że w tym drugim mieście Msza św. odprawiona w Intencji Ojczyzny i Ofiar Stanu Wojennego w kościele św. Pawła Apostoła w Bochni zainaugurowała bocheńskie obchody Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego. Kwiaty złożyła delegacja biura poselskiego poseł Józefy Szczurek – Żelazko, wiceministra zdrowia. Po zakończeniu mszy podopieczni fundacji „Młode talenty” zaprezentowali program artystyczny, a następnie uczestnicy spotkania złożyli kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

Kwiaty złożono także pod pomnikiem w Brzesku (koło kościoła świętego Jakuba). Przypomnijmy, że w niedzielę 13 grudnia 1981 r. o godz. 6 rano, Polskie Radio nadało wystąpienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował on Polaków o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) i wprowadzeniu na mocy dekretu Rady Państwa stanu wojennego na terenie całego kraju. Władze komunistyczne jeszcze 12 grudnia przed północą rozpoczęły zatrzymywanie działaczy opozycji i "Solidarności". W ciągu kilku dni w 49 ośrodkach internowania umieszczono około 5 tys. osób. W ogromnej operacji policyjno-wojskowej użyto w sumie 70 tys. żołnierzy, 30 tys. milicjantów, 1750 czołgów, 1900 wozów bojowych i 9 tys. samochodów. - Naszym obowiązkiem jest pamięć o ofiarach i bohaterach tamtego okresu – mówi naszej redakcji wiceminister Józefa Szczurek – Żelazko.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .