Wierzchosławice. Będzie most tymczasowy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 10 grudnia 2019 20:53

Samorząd powiatu tarnowskiego dwoi się i troi, by rozwiązać problemy komunikacyjne mieszkańców Wierzchosławic. Rekonesans w sprawie możliwości budowy tymczasowej przeprawy mostowej w Ostrowie, który odbył się w dniu dzisiejszym, z udziałem między innymi specjalistów z 3. Batalionu Inżynieryjnego z Niska, potwierdził, iż powstanie takiej przeprawy jest możliwe. Starosta Tarnowski Roman Łucarz przewiduje, iż przeprawa powstanie pomiędzy miesiącami lipcem a listopadem przyszłego roku. - Ta tak zwana potocznie przeprawa tymczasowa to de facto obiekt, który rządzi się takimi samymi prawami, jak każdy most i jego instalacja wymaga wszelkich niezbędnych w takich przypadkach pozwoleń - mówi Starosta Tarnowski.

Celem rekonesansu było uzgodnienie wymagań realizacji inwestycji powstania mostu tymczasowego w Ostrowie z przedstawicielami Wojska Polskiego. Koszt tego przedsięwzięcia wciąż nie jest możliwy do sprecyzowania. - Mówimy na razie o kosztach od miliona do pięciu milionów złotych - tłumaczy Roman Łucarz. Most tymczasowy, który stanie w Ostrowie to wojskowy most składany typu dms-65. Umożliwi on ruch pieszych i samochodów do 3,5 tony. W rekonesansie wzięli udział żołnierze 3. Batalionu Inżynieryjnego z Niska, a także: przedstawiciele Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”, Agencji Rezerw Materiałowych, Tarnowskich Wodociągów, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Tarnowie, Powiatowego Zarządu Dróg w Tarnowie, jak również Starostwa Powiatowego w Tarnowie, Gminy Miasta Tarnowa, Gminy Wierzchosławice i Gminy Radłów. 

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .