Zadłużone gminy nic nie ukryją
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 06 grudnia 2019 22:41

To już pewne: Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie będzie przekazywała Wojewodzie Małopolskiemu informacje o sytuacji finansowej jednostek samorządu terytorialnego w Małopolsce. Informacje te będą jawne i zostaną umieszczone na stronach Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Stosowne porozumienie w tej sprawie zostało podpisane przez wojewodę Piotra Ćwika oraz prezesa Regionalnej Izby  Obrachunkowej Mirosława Legutko. Jak mówi prezes RIO o tym jak dana jednostka samorządu terytorialnego radzi sobie finansowo mają prawo wiedzieć nie tylko organy administracji ale także mieszkańcy gmin, powiatów i województwa.

– Fundusze, które służą realizowaniu publicznych inwestycji nie tylko powinny być wydatkowane z zachowaniem zasad gospodarności ale także przy pełnym dostępie do informacji o sposobie ich wykorzystania. Podpisane dzisiaj porozumienie to dobry krok na drodze prowadzącej do ułatwienia dostępu Małopolanom do takich informacji  – mówi wojewoda małopolski Piotr Ćwik. W ramach podpisanego dzisiaj porozumienia, do 30 kwietnia każdego roku, Wojewoda Małopolski otrzyma informację o stanie finansowym jednostek samorządu terytorialnego wedle stanu na koniec roku kalendarzowego poprzedniego.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .