Strzelce Wielkie. Ekologia i wolontariat
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 12 listopada 2019 17:12

Po raz ósmy społeczność PSP im. T. Kościuszki w Strzelcach Wielkich wraz z przedszkolakami z Wrzępi i Strzelec Wielkich odpowiedziała na apel Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni i z wielkim zaangażowaniem włączyła się w zbiórkę makulatury na misje. Dzięki uprzejmości Pana Mirosława Wilka 12, października 2019 r. dostarczono na miejsce zbiórki około 1 100 kg makulatury. Środki uzyskane z jej sprzedaży pozwolą zasilić konto budowy Centrum Dziecka, „Cite de la vie- Mere Josepha” w Kamerunie.

Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa zwane Pasjonistkami, które są koordynatorkami tego przedsięwzięcia pragną ukończyć budowę pierwszego budynku, którym będzie ośrodek zdrowia, na przełomie tego i przyszłego roku. Organizatorem akcji na terenie szkoły było Koło Wolontariatu. Wszystkim uczniom, przedszkolakom, rodzicom oraz nauczycielom dziękujemy za przekazaną każdą ilość makulatury i pomoc w organizacji zbiórki. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w kolejnej akcji, która odbędzie się wiosną.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .