Reklama
Wybory. Trzy możliwe scenariusze
WYDARZENIA - WYBORY 2019
piątek, 11 października 2019 22:54

 Na ostatniej prostej politycy zaklinali rzeczywistość. Wszyscy wierzą, że mają szansę na wygraną. W tarnowskim okręgu wyborczym możliwe są trzy scenariusze.

Pierwszy scenariusz: sześć mandatów dl PiS, dwa dla Koalicji Obywatelskiej, i jeden dla Polskiego Stronnictwa Ludowego. Prawdopodobieństwo: moim zdaniem jakieś 30 procent.

Drugi scenariusz: siedem mandatów dla PiS i po jednym dla KO i PSL. Prawdopodobieństwo około 40 procent.

Trzeci scenariusz: siedem mandatów dla PiS, dwa dla PO. Prawdopodobieństwo około 30 procent.

PROGNOZA DLA NASZEGO REGIONU

PiS 62%-65% (6-7)

Koalicja Obywatelska 15%-17% (1-2)

PSL 8%-10% (0-1)

Lewica 5%-7%

Konfederracja 4%-6%

Okręg Tarnów (nr 15) obejmuje miasto Tarnów oraz powiaty dąbrowski, tarnowski, brzeski, bocheński wielicki i proszowicki.

89 kandydatów do Sejmu

Teoretycznie szansę ma co dziesiąty kandydat na posła. Teoretycznie, bo w praktyce jest to co najwyżej 10 – 12 osób. Dokładnie 89 kandydatów ubiega się o mandat poselski w zaplanowanych na 13 października wyborach do Sejmu RP. Znacznie mniejszy „tłok” jest na listach do izby wyższej polskiego parlamentu. W okręgu obejmującym Tarnów i powiaty tarnowski i dąbrowski – senatorem chce być tylko trzy osoby, a w okręgu w skład którego wchodzą powiaty brzeski, bocheński, wielicki i proszowicki – cztery.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .