Reklama
Gmina Czchów. „Razem dla Rozwoju” - poszukiwania pomysłów na rozwój turystyki
WYDARZENIA - Czchów
środa, 25 września 2019 11:08

Gmina Czchów. „Razem dla Rozwoju” - poszukiwania pomysłów na rozwój turystyki. Stowarzyszenie „Wiedza i Rozwój” w Czchowie jest realizatorem grantu pt. „Razem dla Rozwoju - budowa partnerstwa na rzecz turystycznego rozwoju gminy Czchów”. W ramach organizowanych spotkań roboczych przedstawiciele trzech sektorów: publiczny, społeczny i gospodarczy poszukują pomysłów na wykorzystanie potencjału turystycznego gminy Czchów, wdrożenie nowych inicjatyw.


W skład grupy zaangażowanych osób wchodzą: radni Rady Miejskiej w Czchowie, sołtysi, pracownicy Urzędu Miejskiego w Czchowie i MOKSiR w Czchowie, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele stowarzyszeń działających na terenie gminy. Już pierwsze zajęcia pozwoliły na zestawienie atutów i słabości dzisiejszej oferty turystycznej. Oczywiście nie każdy problem da się przezwyciężyć ale można próbować go minimalizować lub zmienić. Powstała w ostatnim roku infrastruktura na wzgórzu zamkowym otwiera możliwości do podejmowania nowych inicjatyw, tworzenie wspólnych ofert ośrodka kultury, kół gospodyń wiejskich i przedsiębiorców. Merytoryczne wsparcie w trakcie warsztatów udziela osoba z wieloletnim doświadczeniem w zakresie budowania oferty turystycznej. W ramach wyjazdu studyjnego uczestnicy projektu mogli zapoznać się z wieloma pomysłami na turystykę jakie realizowane są na terenie województwa świętokrzyskiego. Finałem projektu będzie opracowanie materiałów promocyjnych (folderów i banerów), które pozwolą na zaprezentowanie w jednym miejscu pełnej oferty turystycznej gminy. „Liczymy, że dzięki realizacji projektu Stowarzyszenia „Wiedza i Rozwój” nawiązane zostaną pierwsze partnerstwa podmiotów, które wypracują wspólną ofertę turystyczną” - Jarosław Gurgul - Sekretarz Gminy Czchów.

Grant pt. „Razem dla Rozwoju – budowa partnerstwa na rzecz turystycznego rozwoju gminy Czchów” realizowany przez Stowarzyszenie „Wiedza i Rozwój”  w ramach projektu grantowego pt. „Budowa partnerstw lokalnych w oparciu o zasoby Śliwkowego Szlaku” Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .