Nowy rok szkolny w brzeskiej Jedynce
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 22 września 2019 10:47

zs-aZa nami uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika liczy 472 uczniów.  Szkołę tworzy16 klas, z tego połowa to klasy pierwsze.  Tutaj dominują przedmioty ogólnokształcące – matematyka, języki obce, rozszerzona chemia i biologia. Kierunek wyznaczony jest tylko jeden – właściwe przygotowanie na wymarzone studia, a wcześniej jak najlepiej zdana matura. Ofertę dla młodzieży wzmacniają proponowane przedmioty dodatkowe, m.in. zajęcia w profesjonalnym studio telewizyjnym, iberystyka, podstawy rysunku, ratownictwo medyczne czy podstawy psychologii.


Technikum im. J. Piłsudskiego  liczy 24 oddziały w tym 10 klas pierwszych. Uczniowie po szkole podstawowej postawili na informatykę, reklamę i fotografię. Wśród absolwentów gimnazjum największym zainteresowaniem cieszyły się zawody deficytowe na rynku, m. in. informatyka i logistyka. Branże usługowe kształcone w technikum cieszą się coraz większą popularnością. Ofertę szkoły wzmacnia kilkunastoletnie doświadczenie w kształconych zawodach oraz nowoczesne wyposażenie pracowni zawodowych.
Uczniowie liceum uczą się w salach znajdujących się na parterze budynku. Uczniowie klas technikum wszystkie lekcje mają na piętrze szkoły. Dzięki takiemu układowi sal zostało ograniczone przemieszczanie się młodzieży po całym budynku szkoły podczas zmiany sal lekcyjnych. Nowy układ szkoły poprawia komunikację i ułatwia odnalezienie się w budynku uczniom klas pierwszych.

Poszczególnym typom szkół zostały przypisane wyłącznie sale lekcyjne. Młodzież może bez ograniczeń poruszać się na przerwach po całym budynku szkoły. Na parterze wszyscy korzystają ze świetlicy, szatni szkolnej, sklepiku i sali gimnastycznej. Na piętrze znajduje się wspólna biblioteka i studio telewizyjne.
W przestronnej i nowoczesnej szkole uczy się 1075 uczniów.  
Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom udanego roku szkolnego.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .