Reklama
WYBORY. Martwe dusze na listach poparcia Liroya. PKW zleciła ponowną weryfikację podpisów
WYDARZENIA - WYBORY 2019
czwartek, 05 września 2019 18:45

PKW zaleciła ponowną weryfikację wykazów podpisów pod kandydatura komitetu Skuteczni Piotra Liroya Marca w Tarnowie - informuje w czwartek "Rzeczpospolita". Według "Rz" do list Skutecznych, ale także Bezpartyjnych i Samorządowców załączono wykazy podpisów z osobami zmarłymi.  Okazuje się, że złożona w Okręgowej Komisji Wyborczej w Tarnowie lista poparcia KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca zawierała dane trzech nieistniejących osób, a do Okręgowej Komisji Wyborczej w Koninie ten sam komitet zgłosił kandydatów, którzy nie spełnili wymogu ukończenia 21 lat – co jest wymagane, gdy ubiega się o mandat posła.

Po sprawdzeniu 2341 podpisów ze zgłoszonej do OKW w Tarnowie listy Bezpartyjnych i Samorządowców okazało się, że podane tam dane 127 zmarłych, a 157 zawierało niewłaściwe numery PESEL. Podobnie miało być także w OKW w Piotrkowie Trybunalskim. PKW poleciła także, aby z tych samych powodów zweryfikować również podpisy do Senatu.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .