Reklama
Szczurowa. Kosztowne inwestycje
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 24 sierpnia 2019 17:47

Najkosztowniejszą inwestycją, realizowaną w tym roku w gminie Szczurowa, jest budowa sieci kanalizacyjnej w Niedzieliskach. Oddanie do użytku inwestycji pozwoli na odprowadzenie ścieków sanitarnych z budynków mieszkalnych, obiektów użyteczności publicznej, usługowych i handlowych. W ramach projektu zaplanowano wykonanie około 11 kilometrów sieci kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej wraz z przyłączeniem 191 budynków. Cała inwestycja będzie kosztowała ponad siedem milionów złotych (z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, samorząd otrzyma w sumie ponad 4.6 miliona złotych).

Kosztowna jest także rewitalizacja kilku obiektów użyteczności publicznej. W tym roku zaplanowano kapitalny remont Domu Ludowego w Kopaczach Wielkich, prace remontowe w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kwikowie, zagospodarowanie centrum Uścia Solnego (tamtejszego Rynku). Prace wykonane zostaną także w parku wokół dworu w Strzelcach Wielkich. Sporym wyzwaniem zarówno finansowym, jak i logistycznym, jest budowa infrastruktury park&ride, rozbudowa Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich, budowa ścieżki pieszo-rowerowej w Niedzieliskach oraz remont Domu Ludowego w Zaborowie. Część prac, jak chociażby zagospodarowanie centrum Uścia Solnego, jest już zakończona, inne inwestycje są w trakcie realizacji i – jak przekonują samorządowcy – termin ich zakończenia nie jest zagrożony. Systematycznie procedowane są kolejne postępowania o udzielenie zamówień publicznych na remonty pozostałych wymienionych w budżecie na 2019 rok inwestycji, min. remontów szkół.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .