Reklama
Szczurowa. Gmina stawia na rozwój
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 21:58

Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z 10 czerwca 2019 roku Strefa Aktywności Gospodarczej w Szczurowej została wpisana do Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Gmina Szczurowa ma ambicje, by w stosunkowo krótkim czasie zagospodarować istniejący obszar strefy aktywności gospodarczej oraz dążyć do jej rozbudowy. Atutem liczącej około 18 hektarów strefy – jest nie tylko bliskość brzeskiego zjazdu z autostrady, ale także doskonałe połączenie z Krakowem, drogą przez Puszczę Niepołomicką i szeroko rozumianą północną częścią kraju poprzez most na Wiśle w Górce.

Sąsiedztwo linii kolejowej stwarza dodatkowe możliwości dla rozwoju tego terenu. Stworzenie strefy aktywności gospodarczej to szansa na przeciągniecie inwestorów do naszej gminy. W ten sposób powstaną nowe miejsca pracy, region stanie się atrakcyjniejszy szczególnie dla ludzi młodych, którzy w poszukiwaniu pracy migrują i często nie wracają już do Szczurowej - mówi Zbigniew Moskal, wójt Szczurowej. Jego zdaniem zainteresowanie inwestorów jest spore. Kolejni potencjalni inwestorzy zgłaszają akces zakupu terenów. Warto dodać, że jedno przedsiębiorstwo jest już w trakcie  budowy swoich obiektów. Gmina jest na etapie procedowania sprzedaży kolejnej działki. Wpisanie Strefy Aktywności Gospodarczej do Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przyczyni się do wzrostu atrakcyjności tego terenu. Firmy, które działają bowiem w Krakowskim Parku Technologicznym, mogą liczyć na ulgi podatkowe oraz pomoc publiczną przez okres 15 lat. Mogą też wsparcie KPT zarówno w zakresie doradztwa prawno – podatkowego jak i doradztwa szkoleniowego czy związanego z promocją marki. Warto dodać, że powstanie Strefy Aktywności Gospodarczej w Szczurowej w niedalekiej przyszłości powinno zwiększyć zainteresowanie terenami inwestycyjnymi nie tylko w samej strefie, ale także w jej pobliżu. Samorząd liczy, że w ślad za tym pojawią się także chętni na nabycie działek budowlanych. Atutem gminy jest bowiem nie tylko doskonałe położenie (zarówno w pobliżu Krakowa jak i Tarnowa), ale też krajobraz, liczne atrakcje turystyczne, zabytki oraz bogata oferta zagospodarowania czasu wolnego dla mieszkańców.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .