Reklama
Jaki rozkład mandatów poselskich? Analiza przed wyborami PDF Drukuj Email
sobota, 10 sierpnia 2019 18:47

6 lub 7 mandatów w okręgu tarnowskim dla PiS, 1-2 mandaty dla Koalicji Obywatelskiej. Taki układ mandatów wynika z analizy ogólnopolskich preferencji sejmowych (na podstawie danych na koniec lipca) przygotowanej przez warszawskiego analityka Marcina Palade.

Okręg nasz obejmuje Tarnów oraz powiaty tarnowski, brzeski, bocheński, dąbrowski, wielicki i proszowicki. Per analogiam wyborów z maja 2019 (do PE) oraz do Sejmu w 2015 roku – wynika z tego, że PiS będzie miał sześć/siedem mandatów; KE jeden – w porywach dwa; PSL – jeden /lub w ogóle, a lewica w ogóle.

Żeby w tarnowskim okręgu wyborczym na pewno uczestniczyć w podziale „tortu” (otrzymać poselski mandat na pewno), w skali kraju partia musi mieć ponad 5 procent głosów, a w skali okręgu co najmniej 11.1 procenta.

Według analizy przeprowadzonej przez Palade (na dzień 30 lipca), w regionie tarnowskim na PiS w regionie tarnowskim zagłosuje około 62 procent wyborców; na Koalicję Europejską – około 17; PSL około 7 procenta, Lewicę – około 4.5 procent.

Ważą się zatem losy poselskie, wszystko będzie zależało od kampanii wyborczej, wszystko zdarzyć się może...

(mir)

Analiza ogólnopolskich preferencji sejmowych (na podstawie danych na koniec lipca) przygotowana przez warszawskiego analityka Marcina Palade

preferencje lipiec


Komentarze (3)

Pseudonim : oiujnuykl 11 sierpnia 2019 15:54
badanie mocno nieaktualne, jak wiadomo, Kuchciński obniżył loty....i sondaże zapewne;) a to dopiero początek :)
Pseudonim : Ewa 12 sierpnia 2019 05:57
Teraz dopiero zacznie się wylewanie pomyj
Pseudonim : Tomi 13 sierpnia 2019 20:33
A najgorsze że wygrywają często ci co te pomyje wylewaja

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatrbane2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .