Brzesko. Dwadzieścia lat minęło…
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 07 lipca 2019 09:32

Pokazali wielkie serce, miłość i empatię. To w ich domu trzynaścioro dzieci, w ostatnich  dwudziestu latach, znalazło „drugi dom” i bezpieczną przystań. Pod koniec czerwca, przed rozpoczęciem obrad sesji Rady Powiatu Brzeskiego, odbyło się uroczyste podziękowanie dla Pierwszej Rodziny Zastępczej Powiatu Brzeskiego. Państwo Helena i Jan Warchołowie pełnili funkcję rodziny zastępczej od 1999 r. W ciągu wszystkich lat pracy Państwo Warchoł sprawowali opiekę nad łącznie 13 dziećmi w różnym wieku – od miesięcznego noworodka do osoby pełnoletniej. Należy nadmienić także, iż Państwo Helena i Jan równocześnie wychowywali 5 swoich własnych dzieci – obecnie pełnoletnich.

Państwo Warchołowie byli pierwszą rodziną zastępczą zawodową na terenie Powiatu Brzeskiego i swoją pracą przecierali szlak kolejnym rodzinom, zdobywali doświadczenie i dzielili się nim z innymi rodzinami zastępczymi, biologicznymi i pracownikami PCPR w Brzesku. W tym roku  mija 20 lat pełnienia przez Państwa Warchoł funkcji rodziny zastępczej, co nie było to dla nich jedynie pracą, ale przede wszystkim powołaniem do niesienia pomocy dzieciom potrzebującym. Podziękowania oraz kwiaty na ręce Państwa Warchołów przekazali starosta brzeski Andrzej Potępa oraz przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego, Kazimierz Brzyk.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .