Reklama
PiS: kandydaci do końca czerwca PDF Drukuj Email
niedziela, 23 czerwca 2019 08:25

Do 30 czerwca – jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja – szefowie zarządów okręgowych Prawa i Sprawiedliwości mają wysłać alfabetyczną listę kandydatów na posłów w zaplanowanych na jesień wyborach do Sejmu i Senatu. – Szkoda, że podczas ostatniego spotkania zarządu okręgu tarnowskiego Praw i Sprawiedliwości, szef struktur okręgowych, profesor Włodzimierz Bernacki nas o tym nie poinformował. Z tego co wiem, pismo w tej sprawie zostało wysłane kilka dni temu, przed posiedzeniem zarządu partii. Koalicja Europejska naciska, czasu jest mało. Takie działanie profesora jest dla nas niezrozumiałe – mówi nam jeden z członków zarządu okręgowego partii. Jego zdaniem należy jak najszybciej skompletować listę i rozpocząć kampanię wyborczą.

z naszych informacji wynika, że na liście Zjednoczonej Prawicy znajdzie się jeden przedstawiciel Solidarnej Polski oraz jeden Porozumienia Jarosława Gowina. Nie można wykluczyć, że z listy Prawa i Sprawiedliwości wystartują politycy ruchu Kukiz 15.  Gdyby tak było, to na liście będzie Norbert Kaczmarczyk – poseł Kukiz 15 z powiatu proszowickiego. – Jeśli profesor Bernacki nie będzie liderem listy, a znajdzie się na niej także Norbert, szef struktur okręgowych Prawa i Sprawiedliwości, będzie musiał się dwoić i troić, by zostać posłem – przekonuje jeden z tarnowskich polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Wszystko wskazuje na to, że wybory odbędą się 13 października. Jutro uchylimy „rąbka” tajemnicy – zdradzimy kto z Solidarnej Polski i Porozumienia Gowina będzie na liście PiS i na których miejscach. A w poniedziałek przedstawimy proponowany skład listy do Sejmu i Senatu (z najbardziej prawdopodobnymi miejscami, które zajmą). Już dzisiaj wiadomo, że na 18.osobowej liście znajdzie się po dwóch przedstawicieli powiatu bocheńskiego, brzeskiego, wielickiego, dąbrowskiego i proszowickiego. Trzy osoby będą z Tarnowa, a pięć z powiatu tarnowskiego.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatrbane2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .