Reklama
Bochnia. Profesor Ludwik Węgrzyn
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 20 listopada 2018 19:27

To było pokerowe zagranie byłego już starosty bocheńskiego Ludwika Węgrzyna. Pokerowe, którym – moim skromnym zdaniem – powinni zająć się socjolodzy polityki. PiS miało w Radzie Powiatu – 13 mandatów (miało – bo dwójkę radnych właśnie dzisiaj wyrzucono z partii) i wydawało się, że spokojnie wybierze zarząd i władze rady powiatu. Opozycja miała bowiem tylko 10 mandatów. Okazało się jednak, że dwoje radnych z Prawa i Sprawiedliwości „zdradziło” na starcie i opowiedziało się za PSL i PO. W głosowaniu na przewodniczącego Rady Powiatu Bocheńskiego przepadł Mariusz Zając. Szefowa została Bernadeta Gąsiorek.

Wybrano także nowy zarząd: w składzie Adam Korta (starosta), Ryszard Drożdżak (wicestarosta), Jerzy Błoniarz, Marek Rudnik i Rafał Rudka. Zaskoczeniem jest, że w tym gronie nie ma niekoronowanego lidera opozycji antypisowskiej – Ludwika Węgrzyna. Znany z ciętego języka po sesji, krótko oświadczył;  - Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym. Idę na emeryturę, ale nadal będę radnym – oświadczył były Starosta. Wieści z Bochni szybko dotarły do władz partii. Profesor Włodzimierz Bernacki, szef struktur PiS w okręgu tarnowskim napisał: Decyzją Prezydium Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowie z listy członków usunięte zostały Bernadetta Gąsiorek i Beata Makowska.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .