Reklama
Gmina Dębno. Spotkanie z teatrem
KULTURA - Aktualności
czwartek, 13 kwietnia 2017 00:37

W Publicznej Szkole Podstawowej imienia Jana Dudka w Niedźwiedzy odbyła się XVIII edycja Gminnego Przeglądu Zespołów Teatralnych. W spotkaniu wzięły udział cztery grupy teatralne z Maszkienic, Niedźwiedzy, Sufczyna i Woli Dębińskiej. Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Włodzimierz Gurgul, a także nauczyciele i uczniowie wraz z rodzicami.


Zaprezentowane przez młodych aktorów sztuki podejmowały aktualne tematy: problem odrzucenia, relacje dzieci z dorosłymi, poświęcenie na rzecz innych. Jury konkursu oceniło przedstawienia pod względem interpretacji tekstu, wczucia się w rolę, ruchu scenicznego, muzyki, rekwizytów czy kostiumów. Postanowiono przyznać następujące wyróżnienia: I miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny z Maszkienic za spektakl „Brzydkie Kaczątko”; II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Niedźwiedzy za przedstawienie „Król Ciapciak”; III miejsce: Zespół Szkół w Sufczynie oraz Zespół Szkół w Woli Dębińskiej za sztuki „Nasze podwórko” i „Szarlotka z herbatą”. Statuetkę najlepszego aktora otrzymała Weronika Bodura z Sufczyna. Wszyscy uczestnicy przeglądu pojadą w nagrodę na wycieczkę do teatru imienia Ludwika Solskiego w Tarnowie na sztukę „Gdzie jest babcia?” Po części konkursowej odbyło się spotkanie uczniów z aktorem Wojciechem Sukiennikiem, który opowiedział o pracy w filmie i reklamie „od kuchni”.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .