Reklama
Gnojnik. Wielkie kolędowanie
WYDARZENIA - Relacje TV
niedziela, 24 stycznia 2016 23:01

6TR 1396Wypełniona po brzegi sala widowiskowa remizy strażackiej w Gnojniku to najlepszy dowód na to, że kolędowanie w tej części Małopolski, ma się w najlepsze. I bynajmniej nie jest to kwestia mody, ale tradycji, kultywowanej tutaj od wielu pokoleń. O tym, że miejscowe zespoły kolędnicze należą do małopolskiej czołówki najlepiej świadczą nagrody. Ostatnio pierwsze miejsce podczas Konkursu zorganizowanego w Lipnicy Murowanej wywalczył zespół z Uszwi, a na drugim miejscu sklasyfikowano kolędników z Gnojnika. Obydwa zespoły wzięły udział w dzisiejszym spotkaniu, które zorganizowało Centrum Kultury pod patronatem wójta Sławomira Paterka.

Oczywiście to nie jedyne zespoły, które zaprezentowały się na scenie Domu Strażaka. Swoje spore umiejętności wokalno muzyczne pokazali także zespół wokalno – instrumentalny Fantazja z Gnojnika, zespół Ilios z Biesiadek, grupa teatralna „I to, i owo”, schola parafialna z Lewniowej oraz panie z Klubu Seniora „Wrzos” w Gnojniku. – Liczny udział mieszkańców naszej gminy, wielkie zaangażowanie osób, które występują na scenie, laury zdobyte przez zespół kolędniczy Uszwianie znad Uszwi” oraz grupę kolędnicza „Gnojniczanie” z Gnojnika to najlepszy dowód na to, że tradycje ludowe, w tym te związane z Bożym Narodzeniem są u nas kultywowane. Za to wielkie przywiązanie do tradycji, za udział w tworzeniu życia artystycznego i amatorskiego ruchu kulturalnego, wszystkim serdecznie dziękuję – mówił naszej redakcji wójt Sławomir Paterek. Dyrektor gminnej placówki kultury Ewa Świerczek  podkreśla, że młodzi ludzie garną się do amatorskiego ruchu artystycznego. Efekty pracy widać. – Na początku lutego, dwie grupy kolędnicze z naszej gminy, pojadą na konkurs organizowany w Bukowinie Tatrzańskiej – dodaje dyrektor Świerczek.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Dla zespołu „Gnojniczanie”, który występuje w nowym składzie od kilku miesięcy, to wielki sukces: drugie miejsce w Lipnicy Murowanej. Zespół w Uszwi to weterani działa od siedmiu lat. – Nabyliśmy scenicznej odwagi, ogłady, doskonale się rozumiemy. Pracuje się nam ze sobą dobrze: próby i występy do doskonała okazja do integracji – mówi naszej redakcji Janusz Zych, członek zespołu Uszwianie znad Uszwi, a zarazem przewodniczący Rady Gminy w Gnojniku.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .