Reklama
Gmina Dębno z nowym budżetem
WYDARZENIA - Relacje TV
sobota, 09 stycznia 2016 13:59

W tym roku priorytetem będzie rozwój oświaty  - zapowiada Wójt Gminy Dębno, Wiesław Kozłowski. Planuje się rozbudowę szkoły w Łoniowej (gmina w tym roku na ten cel przeznaczy 400 tysięcy złotych) oraz termomodernizację szkół w Woli Dębińskiej i Sufczynie (koszt wyniesie około 400 tys. złotych). W Publicznej Szkole w Biadolinach Szlacheckich, Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze i Publicznym Przedszkolu w Łoniowej zaplanowano adaptację pomieszczeń szkolnych, których koszt szacuje się na  kwotę 150 tys. złotych. Inwestycje oświatowe nie ominą sołectw Wola Dębińska, Maszkienice i Biadoliny Szlacheckie - plac zabaw przy Publicznym Przedszkolu w Woli Dębińskiej zostanie doposażony o kolejne urządzenia dla najmłodszych. Boisko sportowe przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Maszkienicach zyska oświetlenie i ogrodzenie, a w Biadolinach Szlacheckich planowana jest budowa sceny.

Infrastruktura drogowa w Gminie Dębno niewątpliwie zyska na jakości. Modernizacją zostaną objęte drogi gminne w miejscowościach: Dębno, Jaworsko, Wola Dębińska, Łoniowa, Niedźwiedza, Doły, Porąbka Uszewska, Sufczyn i Maszkienice. Na ten cel zabezpieczono blisko milion złotych. Ponadto, na remont i poprawę nawierzchni pozostałych odcinków dróg przeznaczono środki w wysokości 400 tysięcy złotych. Planowany rozwój komunikacji pieszej w Dębnie i Jastwi przy drogach powiatowych opiewa na kwotę pół miliona złotych. W 2016 roku zostaną zamontowane kolejne wiaty przystankowe oraz rozbudowane oświetlenie uliczne.

Aby poprawić jakość życia mieszkańców północno - wschodniej części gminy, zamierza się kontynuować rozbudowę kanalizacji sanitarnej. W nowym roku, Biadoliny Szlacheckie, Perła i Sufczyn Dolny zostaną objęte aktualizacją projektu rozbudowy sieci kanalizacyjnej, na którą gmina przeznaczy ok. 750 tysięcy złotych.

Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworsku odzyska dawną świetność - na jego modernizację zabezpieczono środki w wysokości 150 tysięcy złotych, a trzy inne remizy OSP zyskają instalacje m.in. instalację centralnego ogrzewania.

Z pewnością centrum wsi w Niedźwiedzy i Maszkienicach ulegnie zmianie, kiedy powstaną w nich place zabaw i siłownia zewnętrzna - koszt projektu i aranżacji to niemal 100 tys. złotych. Na granicy Gminy Dębno staną tablice informacyjne, dzięki którym turyści będą mogli zapoznać się z topografią i historią terenu gminy.

(pr)

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .