Reklama
Budżet powiatu wstępnie skrojony
WYDARZENIA - Relacje TV
sobota, 28 listopada 2015 16:23

Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej, prace remontowe na drogach, budowa chodników przy drogach powiatowych wspólnie z samorządami gminnymi, ale także doposażenie bazy dydaktycznej w szkołach ponadgimnazjalnych, wsparcie dla nauczycieli oraz realizacja projektów finansowanych z dotacji unijnej – to najważniejsze wyzwania samorządu powiatu brzeskiego na rok 2016. – Część tych działań, w ramach unijnych projektów, będziemy realizowali do końca tej kadencji samorządu. Które? Wszystko będzie zależało od środków, które uda się nam pozyskać na ten cel – mówi Andrzej Potępa, starosta brzeski.

Jednym z najważniejszych wyzwań powiatu jest termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej. Logiki planom samorządu powiatowego odmówić nie podobna. – W pierwszej kolejności chcemy ocieplić te obiekty w których temperaturę „pokojową” trzeba utrzymać przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Mam tutaj na myśli chociażby budynek Zakładu Opiekuńczo  Leczniczego i Hospicjum w Brzesku. Budynek nie tylko zostanie ocieplony, ale także zaplanowaliśmy wyminę okien i drzwi oraz całego systemu grzewczego. Mamy także plany związane z termomodernizacja budynku po byłym internacie w Brzesku – na Zielonce – mówi starosta Andrzej Potępa. Audyt energetyczny „podpowiada”, ze powiat zaoszczędzi w ten sposób na ogrzewaniu kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie. Gra warta jest więc przysłowiowej świeczki. W planach są także remonty dróg oraz budowa chodników przy drogach powiatowych. To ostatnie zadanie powiat będzie realizował wspólnie z gminami. – Zainteresowanie samorządów gminnych jest spore, a konstrukcja finansowa, w której dzielimy się po połowie kosztami budowy sprawia, ze tych chodników powstało w ostatnich latach, na terenie powiatu, kilka kilometrów, w każdej gminie – wylicza starosta Potępa. Powiat „ostrzy sobie apetyty” na środki unijne. Brzesko jest między innymi liderem tak zwanego programu subregionalnego związanego z rozwojem sieci transportu lokalnego. – Wiele tych zadań zależy jednak od pozyskania środków unijnych – dodaje starosta Potępa.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .