Reklama
Brzesko. Onkologia jest już w szpitalu
WYDARZENIA - Relacje TV
piątek, 27 listopada 2015 22:45

Od 1 grudnia w szpitalu powiatowym w Brzesku będzie działała Przychodnia Onkologiczna. – Udało się nam podpisać kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przychodnia będzie czynna trzy razy w tygodniu. Co jest istotne: nie potrzeba do niej żadnych skierowań. Zdajemy sobie sprawę z tego, że niektórzy pacjenci mogą pracować, dlatego dwa razy w tygodniu, przychodnia będzie czynna w godzinach od 16 do 20. Jeśli okaże się, że zainteresowanie ofertą naszego szpitala jest spore, to w przyszłości będziemy zabiegali o to, by była ona czynna nawet przez pięć dni w tygodniu – tłumaczy nam Józefa Szczurek – Żelazko, dyrektor brzeskiego szpitala powiatowego.


Dodajmy, że nowa poradnia, która powstała w wyniku starań Dyrektora Józefy Szczurek-Żelazko ułatwi pacjentom onkologicznym korzystanie z usług w ramach pakietu onkologicznego i zapewni dostęp do kompleksowych świadczeń w zakresie onkologii w naszym szpitalu. Poradnia będzie funkcjonowała w dniach: wtorek 16:00 – 20:00; środa    16:00 – 20:00 oraz sobota 8:00 – 12:00. Już dzisiaj wiadomo, że w poradni będą przyjmowali lekarze onkolodzy: lek. Maciej Niemiec i lek. Agnieszka Pietruszka. Gabinet lekarza onkologa będzie mieścić się na parterze w budynku Przychodni w pomieszczeniach Poradni Urologicznej. Do Poradni Onkologicznej nie jest wymagane skierowanie. Rejestracja do Poradni Onkologicznej będzie się odbywać: osobiście lub przez osoby trzecie w rejestracji ogólnej na parterze budynku Przychodni oraz w rejestracji Poradni Urologicznej  telefonicznie: 14 66 21 321 w godzinach pracy Poradni Onkologicznej i 14 66 21 357 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00 lub przez Internet www.spzoz-brzesko.pl Jak mówi nam dyrektor Józefa Szczurek – Zelazko uruchomienie poradni jest niejako naturalna konsekwencja funkcjonowania pakietu onkologicznego. – Przekonaliśmy NFZ, po długich negocjacjach, że powstanie nowej poradni w Brzesku to krok we właściwym kierunku, kolejny element poprawienia bezpieczeństwa onkologicznego mieszkańców powiatu brzeskiego. – dodaje dyrektor Józefa Szczurek – Żelazko.  Przypomnijmy, że od 1 stycznia tego roku każdy pacjent, który zgłosi się do swojego lekarza rodzinnego z nietypowymi objawami, może zostać skierowany na badania mające na celu wykluczenie lub potwierdzenie u pacjenta choroby nowotworowej. Dzięki wprowadzeniu pakietu lekarze podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) będą mogli wystawiać skierowania na badania specjalistyczne. Z wynikami badań pacjent zgłasza się do lekarza onkologa, który w zależności od sytuacji prowadzi leczenie pacjenta. – Wszyscy doskonale wiemy jak ważne jest jak najwcześniejsze wykrycie choroby nowotworowej i podjęcie szybkiej decyzji w sprawie leczenia. W ostatnich latach medycyna bardzo prężnie się rozwija i opracowywane są nowe sposoby w walce z rakiem. Rak to nie wyrok: im wcześniej go zdiagnozujemy, tym większa szansa na jego pokonanie – tłumaczy Józefa Szczurek – Żelazko.

(mir)

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .