Reklama
Czchów. Nowy radiowóz dla policji
WYDARZENIA - Relacje TV
piątek, 27 listopada 2015 22:12

6TR 2689Skoda z napędem na cztery koła od dzisiaj „służy” policjantom z Czchowa. Pieniądze na ten cel wygospodarowały trzy gminy: Czchów, Gnojnik i Iwkowa, swoje przysłowiowe „trzy grosze” dołożyło Starostwo Powiatowe w Brzesku oraz komendant wojewódzki policji w Krakowie, Pomoc finansowa w zakupie nowych radiowozów, przekazywanie narkotestów, sprzętu komputerowego sfinansowanego przez samorządy gminne i powiatowy,  dotacje na remonty infrastruktury budowlanej – to tylko kilka z wielu przykładów wspierania brzeskiego garnizonu policji przez lokalne władze. Komendant Powiatowy Policji w Brzesku, inspektor Roman Gurgul nie ma najmniejszych wątpliwości, że bez wsparcia samorządów trudno byłoby sobie wyobrazić sprawne funkcjonowanie policji. – Zarówno na powiat, jak i na wszystkie gminy z powiatu brzeskiego możemy zawsze liczyć – zapewnia inspektor Roman Gurgul.

Burmistrz Czchowa Marek Chudoba nie ma najmniejszych wątpliwości, że bezpieczeństwo, to nie tylko ochrona przeciwpożarowa i przeciwpowodziowa, ale także sprawne działanie policji. – Dlatego od kilkunastu lat wspieramy policję. W tym czasie zakupiliśmy kilka pojazdów, wsparliśmy Komisariat w Czchowie innym sprzętem, razem ze starostwem i gminami Gnojnik i Iwkowa, wyremontowaliśmy także obiekt obecnego komisariatu. Oczywiście policja to nie zadanie własne gminy, ale my poprzez bezpieczeństwo rozumiemy także skuteczne działanie stróżów prawa. Nawet najlepsi, najsprawniejsi funkcjonariusze, bez odpowiedniego sprzętu, nie są wstanie zdziałać cudów. Dlatego wspieraliśmy i w miarę możliwości nadal będziemy wspierali policjantów – zapewniał w rozmowie z naszą redakcja burmistrz Marek Chudoba.  Jego zdaniem zaufanie do funkcjonariuszy jest bardzo wysokie, to efekt ich pracy, postawy wobec mieszkańców regionu. – Samo poczucie bezpieczeństwa też jest spore: oczywiście zawsze do jakichś incydentów będzie dochodziło, ale myślę, że wyrażę opinie znakomitej większości mieszkańców regionu i powiem: w Czchowie, Iwkowej i Gnojniku czujemy się bezpieczni, za co należą się podziękowania wszystkim policjantów z Komendy Powiatowej w Brzesku no i oczywiście czchowskiego Komisariatu – podkreśla burmistrz Chudoba.  .

6TR 2709Starosta brzeski Andrzej Potępa, nie ukrywa, że nawet jeśli powiat ma inne potrzeby, to jednak pomoc dla policji jest traktowana przez radnych priorytetowo. – Nigdy tego nie liczyłem, ale pewno w ostatnich kilkunastu latach, powiat wraz z gminami, przekazał na rzecz policji kilkaset tysięcy złotych. Mamy jeszcze jedno wielkie wyzwanie: to budowa nowej Komendy Policji w Brzesku. Wierzę, że prace z tym związane rozpoczną się w przyszłym roku. To jedno z najważniejszych wyzwań samorządu powiatowego i samorządów gminnych – ocenia starosta Andrzej Potępa. Dodajmy, ze w dzisiejszym przekazaniu pojazdu uczestniczyli: starosta brzeski Andrzej Potępa, burmistrz Czchowa, marek Chudoba, wójt Iwkowej Bogusław Kamiński, komendant powiatowy policji w Brzesku inspektor Roman Gurgul, zastępca komendanta powiatowego policji w Brzesku, młodszy inspektor Lucjan Pałucki, policjanci w Czchowa, na czele z tamtejszym komendantem – podinspektor Piotr Wójciak.

(mir)

aa

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .