Reklama
Gnojnik. Jednogłośne absolutorium
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 01 lipca 2015 01:00

Jednogłośnie uzyskał absolutorium z wykonania budżetu w 2014 roku wójt gminy Gnojnik, Sławomir Paterek. – Cieszy mnie postawa radnych, tym bardziej że wszystkie opinie wskazują, iż budżet został wykonany zgodnie z ustawodawstwem samorządowym i budżetowym. Taka postawa radnych jest dowodem na to, że nie kierują się pobudkami politycznymi, sympatiami, ale prawem. To także dowód na to, że potrafią wznieść się ponad wszelkie podziały polityczne i zagłosować zgodnie z sumieniem. Dziękuję w imieniu własnym, jak i podległych mi pracowników i instytucji, bo to była nasza wspólna praca zespołowa – oceniał podczas sesji Rady Gminy w Gnojniku, wójt Sławomir Paterek. Podczas sesji nagrodzono także najlepszych uczniów oraz sportowców i osoby/zespoły działające w sferze kultury.   

Przewodniczący Rady Gmin Janusz Zych przypomniał, że po raz drugi z rzędu przyznawane są nagrody – stypendia dla najzdolniejszych. –  W ten sposób chcemy nagrodzić zdolnych i pracowitych. Ta skromna nagroda niech przyda się w rozwijaniu waszych pasji, zainteresowań - mówił przewodniczący Janusz Zych.  Wójt Sławomir Paterek tłumaczył, że nagrodzeni po jednym/ dwóch uczniów ze szkoły to „kwiat dzieci i młodzieży”. –Gratuluję wszystkim laureatom, dziękuję w imieniu własnym i radnych.  Mam nadzieję, że w kolejnych latach będziecie donosili kolejne sukcesy naukowe i sportowe. Oczywiście słowa podziękowania i gratulacji kieruję w stronę rodziców. To wasze zaangażowanie, dobry przykład owocuje cycesami waszych dzieci. Słowa uznania i podziękowania należą się także nauczycielom i dyrektorom szkół. Bardzo dobrze  szlifujecie powierzone wam przez rodziców i gminę te młode diamenty – podkreślał podczas sesji wójt Paterek. (więcej o laureatach; ich sukcesach, osiągnięciach, ale także marzeniach i planach na przyszłość w najbliższym czasie).


Po tej części radni zajęli się skwitowaniem dla wójta. Przed głosowaniem odczytano dwie opinie: Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie oraz Komisji Rewizyjnej Rady Gminy w Gnojniku. Nie trudno się domyślić, że obydwa dokumenty rekomendowały udzielenie absolutorium. Tak też się stało.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .