Reklama
PWSZ w Tarnowie będzie miała nowy kampus PDF Drukuj Email
czwartek, 31 grudnia 2009 00:04
kampusPaństwowa Wyższa Szkoła Zawodowa  w Tarnowie będzie miała nowy Instytut Ochrony Zdrowia. W środę, 30 grudnia, w Agendzie Zamiejscowej Urzędu Marszałkowskiego w Tarnowie Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela i Rektor PWSZ Stanisław Komornicki podpisali umowę na rozbudowę kampusu uczelni dla potrzeb tworzenia Akademii Tarnowskiej. Przedsięwzięcie będzie kosztować ponad 47,8  mln zł, a wysokość dotacji wyniesie ponad 37 mln zł. Inwestycja ma być zakończona w ciągu dwóch lat. - Jest to jeden z większych  projektów dla szkolnictwa wyższego w Małopolsce – podkreślał Wicemarszałek Ciepiela, gratulując dobrego przygotowania projektu.

 
Rozbudowa kampusu tarnowskiej uczelni obejmuje budowę kompleksu budynków Instytutu Ochrony Zdrowia W jego skład wejdą: hala sportowa, zespół sportowo-rekreacyjny, pływalnia oraz budynek dydaktyczny ze specjalistycznymi salami dla kierunków: pielęgniarstwo, wychowanie fizyczne, fizjoterapia. Iwestycja przyczyni się do rozwoju infrastruktury edukacyjnej, umożliwi zwiększenie limitów przyjęć studentów w nadchodzących latach oraz rozwiąże kosztowne i uciążliwe dla studentów problemy związane z koniecznością wynajmu sal dydaktycznych, laboratoryjnych, szpitalnych, hal sportowych i gimnastycznych. Rozbudowa kampusu PWSZ stanowi podstawę do stworzenia odpowiednich warunków dydaktycznych dla potrzeb Akademii Tarnowskiej. Powstaną nowe obiekty dydaktyczne, sportowe i socjalne, które będą wyposażone w specjalistyczny sprzęt i aparaturę do badań.
 
Po podpisaniu umowy odbyła się konferencja prasowa poświęcona realizacji Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego i Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w Tarnowie i powiecie tarnowskim. Wicemarszałek Ciepiela poinformował także dziennikarzy o modernizacji linii kolejowej nr 96 na odcinku Tarnów – Stróże, która będzie dofinansowana w ramach MRPO.

[Urząd Marszałkowski w Krakowie]

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .