Reklama
Wioska internetowa w Łysej Górze PDF Drukuj Email
wtorek, 09 grudnia 2008 16:54
Wioska internetowa powstała w Łysej Górze. Wspólnym wysiłkiem samorządu, parafii i organizacji pozarządowej uruchomiono centrum wyposażone w kilka stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, z których nieodpłatnie będzie można korzystać przez sześć dni w tygodniu. Lokalu użyczyła parafia oddając do tego celu dawną salkę katechetyczną znajdującą się nieopodal kościoła. O sprzęt komputerowy zadbała gmina, a w urządzeniu całości pomogli przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Łysogórskiej „Krakus”. Ze sprzętu korzystać będzie mógł każdy, kto tylko odczuwać będzie taką potrzebą. Stanowiska będą do dyspozycji przez sześć dni w tygodniu od poniedziałku do soboty przez 30 godzin tygodniowo. Centrum znajdować się będzie pod opieką przeszkolonego pracownika. Dzięki niemu mieszkańcy Łysej Góry nie dysponujący własnym komputerem i dostępem do sieci będą mogli bez przeszkód korzystać m.in. z programów edukacyjnych będących do dyspozycji samorządu lub też za pośrednictwem sieci zapoznać się z ofertą szkoleniową umożliwiająca podnoszenie kwalifikacji zawodowych.

 

Internet będzie też do dyspozycji uczniów szukających w nim materiałów niezbędnych do nauki. Z dotychczasowych doświadczeń samorządu wynika, że tego rodzaju punkt powinien cieszyć się sporym zainteresowaniem. Działające od kilku lat centrum informacji w budynku Urzędu Gminy w Dębnie jest regularnie odwiedzane przez internautów.

[gp]

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .