Reklama
Fundusz Stypendialny w Gminie Dębno PDF Drukuj Email
sobota, 06 grudnia 2008 13:52
Szansa dla uzdolnionych uczniów gminy - powstaje Fundusz Stypendialny Gminy Dębno „Otwieramy Horyzonty”. Na zamku w Dębnie odbyło się spotkanie informacyjne  tworzącego się w gminie Dębno Funduszu Stypendialnego. Na zamku spotkali się z potencjalni darczyńcy i inicjatorzy przedsięwzięcia: Centrum Animacji Społecznej HORYZONTY, Gmina Dębno oraz dyrektorzy pięciu szkół gminy biorących udział w programie.  Są to: Szkoła Podstawowa w Maszkienicach, Szkoła Podstawowa w Biadolinach Szlacheckich, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Woli Dębińskiej, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Sufczynie oraz Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Porąbce Uszewskiej. Projekt ma charakter pilotażowy, wejdzie w realizację we wrześniu 2009 roku. Inspiracją dla jego powstania stałą się historia Franciszka Bujaka, który na przełomie wieków XIX i XX był fundatorem stypendiów dla zdolnej młodzieży z Maszkienic.


Tworzony obecnie Fundusz to wyjątkowa szansa dla uzdolnionych uczniów z gminy. Pilotażem zostaną objęci uczniowie wyższych klas szkoły podstawowej. Będą oni dostawać stypendia co miesiąc przez cały rok szkolny. O przeznaczeniu stypendium będzie decydował sam uczeń. Będzie je mógł wykorzystać na opłacenie Internetu, lekcje języka angielskiego, zakup biletu miesięcznego lub… na lody. „Ważne, by dziecko samo decydowało co chce ze swoim stypendium zrobić. Często będą to dla niego pierwsze pieniądze »zarobione« samodzielnie. Chcemy dać dziecku poczucie sprawstwa i dumy z własnych osiągnięć – to najlepsza motywacja do dalszych wysiłków ” – z entuzjazmem opisują założenia funduszu pomysłodawcy. Szczegółowy regulamin jest właśnie w toku konsultacji społecznych. Stypendium będzie przyznawane przez regionalną Komisję Stypendialną złożoną z przedstawicieli: darczyńców, samorządu, mediów. Fundusz ma być sfinansowany  z darowizn indywidualnych darczyńców i wkładu gminy. Darczyńcą może zostać każdy. Wyjątkowy kontakt stypendysty z darczyńcą – to element, który wyróżnia Fundusz „Otwieramy Horyzonty”. Stypendyści będą z nimi korespondować. W ramach projektu stypendyści pod kierunkiem Centrum „Horyzonty” stworzą własną stronę internetową. Uczestnicy nagrają również 8 audycji radiowych.

[gp] 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .