Reklama
Zespół interdyscyplinarny w starostwie PDF Drukuj Email
czwartek, 04 grudnia 2008 13:28
2 grudnia w sali obrad Starostwa Powiatowego w Brzesku odbyło się spotkanie inicjujące powstawanie zespołów interdyscyplinarnych pt. "Zespół interdyscyplinarny - skuteczna metoda pracy wielo-środowiskowej". Organizatorem szkolenia było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku. Spotkanie miało na celu przedstawienie idei pracy zespołu interdyscyplinarnego, jako metody pracy z rodziną dysfunkcyjną. Szkolenie skierowane było do: pracowników socjalnych, przedstawicieli służby zdrowia, (lekarzy, pielęgniarek środowiskowych), pracowników urzędów gmin, poradni psychologiczno - pedagogicznej, szkół gminnych i powiatowych, przedszkoli, sądu rodzinnego i zespołu kuratorskiego, policji, straży pożarnej, placówek opiekuńczo - wychowawczych wsparcia dziennego i całodobowe, ośrodka interwencji kryzysowej, organizacji pozarządowych z obszaru pracy z dzieckiem i rodziną, rodzinnej opieki zastępczej.

Ideą zespołów interdyscyplinarnych jest rozwiązywanie problemów dziecka i rodziny w kryzysie, w oparciu o spotkania przedstawicieli służb społecznych, w których obszarze zainteresowania znalazła się ta rodzina. Chodzi tu przede wszystkim o skoordynowanie pracy w/w służb, instytucji, aby działały wszystkie razem, a nie każda z osobna.

Kolejne spotkanie dot. zespołu interdyscyplinarnego odbędzie się w przyszłym roku. Wtedy też zostanie utworzona grupa, która na terenie powiatu brzeskiego będzie zajmowała się pracą z rodzinami, z kręgu rodzin korzystających z pomocy społecznej.
 
[sp] 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .