Reklama
Zmiana uwarunkowań PDF Drukuj Email
niedziela, 30 listopada 2008 16:13
Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Dębno zostanie zmienione – postanowili radni. Zasadniczy powód to konieczność umożliwienia mieszkańcom budowy domów na terenach, które w dotychczasowym studium przeznaczono na inne cele. Dokument regulujący kwestie dotyczące zagospodarowania przestrzennego pochodzi z 2001 roku. Od tamtej pory preferencje i poglądy mieszkańców na temat wykorzystania części terenów uległy zmianie. Pojawiło się sporo sugestii dotyczących zagospodarowania terenów, które samorząd postanowił uwzględnić. W grę wchodzi m.in. wyznaczenie nowych terenów pod działalność usługową i produkcyjną oraz pod zabudowę mieszkaniową. Szczególne zainteresowanie budzi ta ostatnia sprawa. Mieszkańcy domagają się odblokowania możliwości budowy domów tam, gdzie stare studium tego zakazuje. Jednym z ważnych argumentów przemawiających za tym ma być fakt, że zakaz wprowadzono mimo że już wcześniej znajdowało się tam sporo zabudowań.

 

Samorządowe władze do wniosku mieszkańców podeszły przychylnie. - Uznaliśmy, że ich stanowisko jest racjonalne i warto je wziąć pod uwagę – tłumaczy Grzegorz Brach, wójt Gminy Dębno. Prace nad zmianą rozpoczną się w przyszłym roku i potrwają kilka miesięcy.

[gp


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .