Reklama
Świetlica Rodziny Kolpinga PDF Drukuj Email
środa, 15 października 2008 16:42

Ponad 50 dzieci korzysta z zajęć w świetlicy utworzonej przez Stowarzyszenie Rodzina Koplinga w Dębnie. W dawnej organistówce dzieci mogą codziennie odrabiać lekcje, korzystają z zajęć języka angielskiego i niemieckiego i pod dobrą opieką spędzają wolny czas. Świetlice uruchomiono dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej. Propozycja Stowarzyszenia zyskała uznanie decydentów i uzyskała dofinansowanie w ramach projektu „W dobrym kierunku – program równych szans dla najmłodszych”. Lokal – dawną organistówkę w Dębnie – udostępnił proboszcz parafii ks. Marian Majka. Niewielki remont obejmujący malowanie i przygotowanie kuchni oraz toalety wystarczył do rozpoczęcia działalności.

 

Do dyspozycji dzieci są książki, komputer, stół ping-pongowy, gry planszowe. Codziennie od godziny 12 do 17 mogą tu odrabiać lekcje lub spędzać czas wolny. Trzy razy w tygodniu można korzystać z nauki języka angielskiego i niemieckiego oraz z animacji kulturalno-regionalnej. - Wszystkie zajęcia prowadzą profesjonaliści i na brak chętnych nie narzekamy. Codziennie świetlicę odwiedza mniej więcej trzydzieści osób, a zapisanych jest w sumie pięćdziesiąt jeden osób – mówi Aleksandra Bilińska ze stowarzyszenia. Poza ofertą edukacyjną świetlica zapewnia dzieciom także drożdżówki i herbatę oraz materiały biurowe.

[gp]

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .