Reklama
Gmina Drwinia. Nowe auto dla Dziewina
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 13 stycznia 2022 12:48

Pod koniec grudnia strażacy z Dziewina odebrali średnie samochód ratowniczo – gaśniczy Mercedes Atego z zabudową firmy Ziegler, który został zakupiony ze środków budżetowych Gminy Drwinia dla jednostki OSP Dziewin, która od maja 2020 r. włączona jest w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Pojazd ten został wyprodukowany w 2000 r., posiada na swoim wyposażeniu zbiornik wodny o pojemności 2500 l, autopompę o wydajności 1600 l/min, wyciągarkę, pneumatyczny maszt oświetleniowy oraz sprzęt, który dotychczas znajdował się na wyposażeniu jednostki. Kabina wyposażona jest w miejsca dla ośmiu strażaków.


Samochód posiada pozytywną opinię techniczną wydaną przez Centrum Naukowo Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego w Józefowie na podstawie obowiązujących przepisów Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dopuszczającą do użytkowania w jednostkach ochrony przeciwpożarowej.
Mercedes zastąpił w podziale bojowym jednostki samochód Iveco Magirus z 1984 r., który służył strażakom z Dziewina  od 2007 r.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .