Reklama
Powiat Brzeski. Z wielkim rozmachem
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 13 stycznia 2022 12:46

Kilkaset milionów złotych  wydał przez ponad 20 lat istnienia powiat brzeski na inwestycje.  Tylko w poprzedniej kadencji na inwestycje i projekty „miękkie” wydano 135 milionów złotych. W latach 2019 – 2020 była  kwota około 30 milionów złotych. W tamtym roku kilkadziesiąt milionów złotych. Wcześniej, w latach 1999 – 2014 wydaliśmy jakieś 120 milionów złotych. To czyni nasz samorząd jednym z kilku liderów w Małopolsce.


Warto przy tej okazji dodać, że pozyskano grubo ponad 150 milionów złotych z dotacji krajowych i unijnych, tylko w tamtej kadencji było to 89 milionów złotych z funduszy europejskich i krajowych. Powiat Brzeski rokrocznie przeprowadza remonty kilkudziesięciu kilometrów dróg, przebudowuje mosty i przepusty. Systematycznie budowane są także kolejne odcinki chodników w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych. Realizacja inwestycji drogowych jest możliwa dzięki skutecznemu pozyskiwaniu środków zewnętrznych z funduszy krajowych, funduszy europejskich, a także w ramach współpracy pomiędzy samorządami.
Odkąd jestem starostą brzeskim wyremontowaliśmy ponad 100 kilometrów dróg. Tylko w tamtej kadencji wyremontowane drogi – ponad 58 km, w latach 2014 – 2018 powstało ponad 22 km chodników. Zmodernizowaliśmy kilka mostów, odmulono niemal wszystkie rowy przydrożne. W spadku po województwie tarnowskim otrzymaliśmy kilka dróg, w sumie kilkadziesiąt kilometrów dróg szutrowych. Kolosalne znaczenie dla Powiatu miała budowa zjazdów z otwartej w 2012 roku autostrady A4. Jako pierwszy powstał tzw. „zjazd tymczasowy” łączący Brzesko z autostradą poprzez ul. Leśną, który za kwotę blisko 10 mln złotych przebudował Powiat w ramach porozumienia GDDKiA. Zgodnie z tym samym porozumieniem w początkach 2016 roku wybudowano tzw. „docelowy zjazd” z autostrady – koszt inwestycji 45 mln złotych – wspomina Andrzej Potępa starosta brzeski.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .