Reklama
Orlik w Uszwi PDF Drukuj Email
środa, 08 października 2008 16:46

Dwa boiska ze sztuczna trawą, zaplecze sanitarne, parking – tak będzie wyglądał kompleks sportowy w Uszwi. – Prace zakończą się w tym roku – zapewnia Wojciech Rzepa, wójt Gnojnika. Tutejsza gmina znalazła się w grupie tych samorządów, które w pierwszym etapie, będą realizowały rządowy projekt „Orlik 2012”. Program przewiduje, że w każdej gminie w Polsce (jak będzie taka wola samorządu gminnego) powstanie kompleks dwóch boisk i wraz z zapleczem. W przypadku gminy Gnojnik, tego typu obiekty zostaną wzniesione w Uszwi, obok boiska sportowego miejscowej drużyny piłkarskiej.

 

Chcemy, by oprócz projektu finansowanego w ramach „Orlika 2012”, powstał również parking. Ten teren zagospodarujemy na miarę XXI wieku – mówi wójt Wojciech Rzepa. Zgodnie z porozumieniem, podpisanym niedawno przez wójta, marszałka województwa małopolskiego oraz ministra sportu, inwestycja zostanie sfinansowana w jednej trzeciej przez te trzy podmioty. Projekt przewiduje budowę zespołu boisk i urządzeń sportowych wraz z budynkiem - zapleczem sanitarno-szkoleniowym. Mają to być dwa boiska pokryte sztuczną nawierzchnią, jedno do gry w piłkę nożną o wymiarach 30 na 62 metrów, drugie wielofunkcyjne do gry w koszykówkę, piłkę ręczną oraz siatkową o wymiarach 19 na 32 metry. W kompleksie powstaną też budynki szatni oraz sanitariatów. Całość będzie ogrodzona i oświetlona. Boiska będą ogólnie dostępne dla wszystkich chętnych, bez żadnych ograniczeń.

 


 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .