Reklama
Szczurowa. Laboratoria przyszłości…
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 06 stycznia 2022 00:30

Blisko trzysta tysięcy złotych pozyskał wójt Szczurowej Zbigniew Moskal na utworzenie sześciu Laboratoriów Przyszłości, które powstały przy miejscowych szkołach podstawowych. Do placówek trafiły m. in. drukarki 3D, sprzęt fotograficzny i filmowy czy Gogle Wirtualnej Rzeczywistości. W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły podstawowe otrzymały wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Od 1 września 2022 każda szkoła będzie musiała być wyposażona w sprzęt opisany w katalogu podstawowym programu Laboratoria Przyszłości. Program pozwolił szkołom na sfinansowanie nie tylko wyposażenia podstawowego, ale również dodatkowego, wskazanego przez placówkę. W ramach programu szkoły zakupiły m.in. drukarki 3d wraz z akcesoriami, stacje lutownicze, roboty edukacyjne, gogle Wirtualnej Rzeczywistości wraz z akcesoriami i oprogramowaniem, kamery cyfrowe przenośne, oświetlenie do realizacji nagrań oraz mikrofony. - Zakupiony sprzęt będzie wsparciem w realizacji podstawy programowej, prowadzeniu kół zainteresowań i zajęć dodatkowych. Nowe technologie i eksperymenty ułatwią przekazywanie wiedzy. Jest to inwestycja w lepszą przyszłość młodych ludzi – podkreśla Zbigniew Moskal, Wójt Gminy Szczurowa.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .