Reklama
Z Borzęcina po „Koronę Gór Polski”
WYDARZENIA - Borzęcin
niedziela, 09 stycznia 2022 00:00

Jest ich w sumie 28. Od najniższej Łysicy (612 m n.p.m.) w Górach Świętokrzyskich, po monumentalne, tatrzańskie Rysy (2499 m n.p.m.). Mowa o najwyższych szczytach poszczególnych pasm górskich w Polsce. Każdy, kto zechce się na nie wspiąć, może wstąpić do „Klub Zdobywców KGP”. A ponieważ najprzyjemniej po górach chodzi się w towarzystwie osób preferujących taki sposób aktywności i kochających wspaniałe widoki oraz wyjątkową atmosferę wspólnych wędrówek, zorganizowano grupę, która od stycznia podejmie wyzwanie pokonania ponad 30 tysięcy m n.p.m.! Na pierwszym spotkaniu chęć wspólnych wędrówek zadeklarowało ponad 50 osób!

„Korona Gór Polski” ustanowiona została w 1997 roku i od tego czasu zaszczytnym tytułem jej „Zdobywcy” może pochwalić się blisko 3000 osób. Jeśli chcesz dołączyć do tego grona, to serdecznie zapraszamy! Patronat nad akcją objął Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz oddział PTTK w Bochni. Rolę wykonawcy projektu sprawuje świetlica GOK w Przyborowie, zaś partnerem medialnym został Informator Brzeski. Udział w wyprawach można zgłaszać do powyższych instytucji lub kontaktując się bezpośrednio z przewodnikiem Łukaszem Kornasiem.

Spotkanie organizacyjne Klubu Zdobywców Korony Gór Polski odbyło się 4 stycznia w budynku Świetlicy w Przyborowie. – Nie spodziewaliśmy się tak znakomitej frekwencji - chętnych mamy już ponad 50 osób! Ustalono kalendarz wędrówek na najbliższe miesiące. Pierwsze wyjście w niedzielę 16 stycznia. Na początek najwyższy szczyt Beskidu Średniego - Lubomir 904 m n.p.m. – informuje Łukasz Kornaś, członek Komisji Turystyki Górskiej PTTK o/Bochnia. Ta mierząca 904 m n.p.m. góra jest idealna na początek zmagań, bo nie przedstawia zbyt dużych trudności, a trasa jaka na nią prowadzi, należy do gatunku łatwych. Wyprawa będzie zakończona ogniskiem w schronisku na Kudłaczach. Co istotne, równolegle z „Koroną Gór Polski” uczestnicy zdobywać będą inne odznaki, w tym „Koronę Beskidów” oraz popularną GOT-kę, czyli „Górską Odznakę Turystyczną”.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .