Reklama
Powiat Tarnowski. Z Gromnika do Portugalii
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 06 stycznia 2022 00:28

Przez kilka dni uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Gromniku przebywali w Portugalii, gdzie uczestniczyli w tygodniowych zajęciach w szkole Eprami w Moncao w ramach programu Erasmus+. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku realizuje projekt „Developing interculturally competent students as a way of overcoming cultural conflicts” - „Rozwijanie kompetentnych międzykulturowo uczniów jako sposób na przezwyciężanie konfliktów kulturowych” wraz ze szkołami partnerskimi z Turcji, Hiszpanii, Portugalii i Grecji.

Zdobycie globalnej świadomości o różnorodności i wartości innych kultur jest integralną częścią edukacji. Młodzież szkoły w Gromniku prezentowała tradycje i kulturę naszego regionu, ale miała też możliwość poznania obyczajów i dziedzictwa pozostałych krajów partnerskich. Uczniowie odwiedzili wiele ciekawych kulturowo miejsc w tym regionie Portugalii m.in. Viana do Castelo i Longos Vales oraz Porto. Korzystając z położenia miasteczka przy granicy hiszpańskiej, młodzież spędziła popołudnie spacerując i podziwiając słynące z świątecznego oświetlenia miasto Vigo. Kolejny wyjazd młodzieży już w marcu 2022 roku, tym razem uczniowie będą poznawać Turcję i okolice turystycznego miasta Manavgat.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .