Reklama
Dębno. Liczymy na pieniądze z Unii
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 04 stycznia 2022 23:17

Przed nami nowa perspektywa unijna, nowy budżet Wspólnoty Europejskiej na lata 2021 – 2027. Niebawem, co zapowiada Józef Gawron, wicemarszałek województwa małopolskiego rozpoczną się konsultacje związane z Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Małopolskiego. Zarówno gminy, jak i powiaty z regionu tarnowskiego, ostrzą sobie apetyty na te środki. Czy na unijne środki są przygotowane gminy w regionie. Jak ta sytuacja wygląda chociażby w gminie Dębno, która od kilku lat należy do grona najprężniej rozwijających się gmin w Małopolsce.

To środki  nam się należą. Już dzisiaj mogę zapewnić mieszkańców gminy Dębno, że będziemy aplikowali o pieniądze ze Wspólnoty Europejskiej i to w kilku obszarach, bardzo ważnych dla naszej gminy: na drogownictwo, rozbudowę sieci kanalizacyjnej, ale także na edukację, sport, projekty społeczne. W zasadzie sprawy wodociągowania mamy zrealizowane w jakichś 95 procentach. W zakresie kanalizacji mamy jeszcze trochę do zrobienia. Na pewno w przyszłości trzeba będzie rozbudować sieć w tych terenach, w których rozwinie się budownictwo domów jednorodzinnych. Sporo mamy także do zrobienia w zakresie dróg gminnych. Liczymy, że znaczna część tego „unijnego tortu” trafi do naszej gminy. Jesteśmy na to przygotowani. Skutecznie zabiegamy o pieniądze unijne – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .