Reklama
Wilki pod Tuchowem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 04 stycznia 2022 23:16

Para wilków widywana jest w lasach Nadleśnictwa Gromnik. Ostatnio widziana była na pograniczu Zalasowej i Tuchowa. Inni twierdzą,  że była także w kompleksie leśnym na Akutowej koło Rzepiennika Strzyżewskiego. Czy jest to ta sama para, o której informowali nas Czytelnicy, odwiedzająca lasy na pograniczu powiatu tarnowskiego i dębickiego (Machowa, Pogórska Wola, Łęki, Skrzyszów). – Tego wykluczyć się nie da – mówi naszej redakcji Zbigniew Karciński, członek jednego z kół łowieckich w okolicach Tarnowa. Wilki potrafią szybko się przemieszczać. Wataha obejmuje teren o powierzchni wielu kilometrów kwadratowych.  


Co zrobić, kiedy spotkamy wilka? Na pewno najgorszym rozwiązaniem jest panika i ucieczka. Najlepiej narobi sporo szumu, zamieszania, krzyków. Takie hałaśliwe i pewne siebie zachowanie powinno podziałać na wilki. Ale jak mówią znawcy problemu, te cudne zwierzaki, coraz mniej boją się ludzi. Oraz częściej pojawiają się w pobliżu ludzkich siedlisk. Jak podkreślają, wilki do naszego regionu mogły przyjść spod Dukli lub Magury – migrują wilki bieszczadzkie.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .