Reklama
Powiat Tarnowski dla Caritasu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 04 stycznia 2022 23:13

Niedawno starosta Tarnowski Roman Łucarz, wicestarosta Jacek Hudyma, oraz ks. Zbigniew Pietruszka – dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej i Lidia Radzik – główny księgowy Caritas Diecezji Tarnowskiej, podpisali umowę na utworzenie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Caritas Diecezji Tarnowskiej w Jadownikach Mokrych. Ośrodek w Jadownikach Mokrych posiada bogate doświadczenie w szeroko rozumianej rehabilitacji na rzecz osób niepełnosprawnych. Wieloletnia działalność i nieprzerwany kontakt ze środowiskiem osób niepełnosprawnych i ich rodzin przyczynił się do powstania licznej grupy (20 osób) kandydatów do Warsztatów Terapii Zajęciowej.


Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy, która funkcjonuje w strukturach Ośrodka, daje perspektywę kolejnych ewentualnych kandydatów do uczestnictwa w zajęciach WTZ, co będzie kontynuacją ich procesu rehabilitacji społecznej i zawodowej w dobrze znanym środowisku. Placówka dodatkowo dysponuje bazą lokalową, pozbawioną barier architektonicznych w pełni dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. W spotkaniu uczestniczyli także: Anna Górska - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie, ks. Marek Kogut - dyrektor Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Caritas Diecezji Tarnowskiej w Jadownikach Mokrych, oraz Adriana Błaszczyk - kierownik nowo powstałych Warsztatów.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .