Reklama
Starostwo wspiera Policję PDF Drukuj Email
wtorek, 07 października 2008 14:22
Na kanwie realizowane od kilku już lat programu „Bezpieczny Powiat Brzeski” Starostwo Powiatowe w Brzesku udziela wsparcia finansowego miejscowej Policji. Na przestrzeni ostatnich lat Komenda Powiatowa Policji w Brzesku wzbogaciła się m.in. o komputery, kamerę video i aparat fotograficzny. Część pieniędzy przeznaczana jest na zakup materiałów profilaktycznych: ulotek, plakatów i broszur. Corocznie dzięki środkom ze Starostwa Policja dysponuje znaczną ilością zawieszek odblaskowych, rozdawanych uczniom szkół podstawowych na terenie powiatu brzeskiego.

 

Nie inaczej jest w roku bieżącym. Dzięki pieniądzom wyasygnowanym przez Starostwo Powiatowe w Brzesku (ponad 3000 zł) policjanci otrzymali nowoczesny dalmierz laserowy, który zastąpił dotychczas użytkowane wózki miernicze. Wspomniany dalmierz pomocny będzie w obsłudze m.in. zdarzeń drogowych (wypadków i kolizji), a także do procesowego dokumentowania zdarzeń kryminalnych. Część środków przeznaczono na zakup 1000 sztuk elementów odblaskowych, które policjanci rozdają w ramach działań „Bezpieczna Droga Do Szkoły”, a także 1000 sztuk ulotek prewencyjnych w formie planów lekcji. Wszystkie te przedmioty są niezwykle pomocne w realizacji zadań Policji; ich zakup świadczy o wadze, jaką przykłada Starostwo Powiatowe w Brzesku do szeroko rozumianego bezpieczeństwa mieszkańców Ziemi Brzeskiej. 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .