Reklama
Józefa Szczurek – Żelazko u marszałka Józefa Gawrona
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 03 stycznia 2022 23:29

O budżecie województwa małopolskiego na 2021 rok, o budżecie Unii Europejskiej na lata 2021 – 2027 oraz możliwościach jego wykorzystania w subregionie tarnowskim, ale także o inwestycjach, finansowanych z Polskiego Ładu,  realizowanych w Tarnowie, oraz w powiatach tarnowskim i dąbrowskim, rozmawiali dzisiaj, w Małopolskim Urzędzie Marszałkowskim poseł Józefa Szczurek – Żelazko oraz wicemarszałek Małopolski Józef Gawron. Nie zabrakło również kwestii związanych z budową zjazdu z autostrady A4 w Tarnowie – Mościcach oraz mostu w Ostrowie. Jakkolwiek jest to inwestycja samorządu powiatu tarnowskiego, zarówno rząd, jak i samorząd wojewódzki, udzielili wsparcia finansowego temu zadaniu.

Poseł Józefa Szczurek – Żelazko podkreślała, że szansą na rozwój subregionu tarnowskiego są zarówno środki krajowe jak i unijne. Przypomniała, że pod koniec grudnia rozpoczął się nabór do drugiej transzy Polskiego Ładu. – Ja przypomnę, że w I edycji, której promesy rozdaliśmy pod koniec października 2021 roku, do miasta Tarnowa trafiło 30 milionów złotych, gminy powiatu dąbrowskiego otrzymały ponad 53 miliony złotych, samorządy z powiatu tarnowskiego około 160 milionów, a z powiatu brzeskiego i bocheńskiego 123 miliony złotych. Tylko powiat brzeski otrzymał blisko 14 milionów złotych – wyliczała poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

Wicemarszałek Józef Gawron mówił, że bardzo istotny jest efekt synergii: powiązania wydatków państwa i środków unijnych na rozwój subregionu tarnowskiego. – Ostatnia kadencja samorządu, jak i kadencja parlamentu, to największe w dziejach subregionu tarnowskiego dotacje, największe inwestycje. Dzięki nim szybko gonimy kraje starej Unii Europejskiej. Środki rządowe i unijne, którymi dysponuje województwo, mają ogromne znaczenie nie tylko dla rozwoju naszego regionu, ale także w walce z kryzysem – mówi wicemarszałek Józef Gawron.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .