Reklama
Dębno. Kolejna dotacja…
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 19 grudnia 2021 00:00

Koniec roku okazał się dla gminy owocny, bowiem pozyskała ona kolejną dotację sięgającą ponad pół miliona złotych! Środki w kwocie 575.636,00 zł przyznane przez premiera Mateusza Morawieckiego z rezerwy budżetowej przeznaczone zostaną na dofinansowanie zadania pn. ,,Budowa Zespołu Przedszkolno-Żłobkowego w Sufczynie". Powstaje właśnie kolejna duża inwestycja. Wybudowaliśmy już halę sportową, teraz budujemy pierwszy w gminie żłobek. Wszystko dzięki wsparciu obecnego rządu.


Dziękujemy premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, że pomimo tylu spraw w stolicy pamięta o naszej gminie. Dziękujemy posłom, którzy wspierając nasze przedsięwzięcia pomagają nam się rozwijać - mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Nie jest to pierwsza dotacja przeznaczona na ten cel. Pozyskaliśmy już 660 000,00 zł ze środków budżetu Państwa w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat "MALUCH +" oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie sięgającej ponad 1 250 000,00 zł. To prawie 2,5 mln złotych pozyskanych przez nas dodatkowych środków! - dodaje włodarz gminy Dębno.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .