Reklama
'Nie ma tolerancji' na drogach powiatu PDF Drukuj Email
wtorek, 07 października 2008 13:52
Od 1 października, policjanci brzeskiej Komendy prowadzą działania prewencyjne w ramach wojewódzkiej akcji pn. „NIE MA TOLERANCJI”. Działania te w szczególności ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym a w konsekwencji do ograniczenia liczby wypadków drogowych oraz zmniejszenia ich skutków. Już od początku bieżącego roku na terenie powiatu brzeskiego odnotowano 792 zdarzeń drogowych, z czego 154 zdarzeń to wypadki drogowe w których 7 osób poniosło śmierć. Nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, wtargnięcie przez pieszego na jezdnię, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym to tylko nieliczne z wykroczeń, które stanowią główną przyczynę wypadków drogowych. Nieprzestrzeganie i lekceważenie przepisów ruchu drogowego zarówno przez pieszych jak i kierujących, brawurowa jazda oraz brak prawidłowych zachowań uczestników ruchu względem siebie często prowadzą do tragicznych w skutkach zdarzeń.

 

Policjanci podczas działań będą zdecydowanie i konsekwentnie reagować na  każde naruszenie przepisów prawa o ruchu drogowym, aby osoby popełniające te wykroczenia nie czuły się bezkarnie i  miały świadomość, iż swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także i innych uczestników. Pamiętać należy, że nawet wzmożone działania policyjne nie zastąpią zdrowego rozsądku i wyobraźni na drodze.  


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .