Reklama
Minister w Brzesku. Na zaproszenie poseł Józefy Szczurek – Żelazko
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 28 listopada 2021 12:30

mmaalagNa  zaproszenie poseł Józefy Szczurek – Żelazko w Brzesku gościła Marlena Maląg, minister Rodziny i Polityki Społecznej.  Szefowa resortu była gościem Święta Pracowników Służb Socjalnych.

Podczas tego wydarzenia razem ze starostą Andrzejem Potępą wręczyliśmy pięciu osobom ministerialne odznaki Primus in Agendo przyznawane za szczególne zaangażowanie w działania na rzecz polityki społecznej, a także pięciu rodzinom odznaczenia Honorowe Ministra Rodziny i Polityki Społecznej Meritis pro Familia. W Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku świętowaliśmy Powiatowy Dzień Służb Społecznych. Uroczystość rozpoczął gospodarz spotkania - Starosta Brzeski Andrzej Potępa. Powitał wszystkich zebranych, złożył życzenia i podziękował za poświecenie i trud pracy wszystkim Pracownikom Socjalnym oraz osobom, dzięki którym ten obszar rozwoju Powiatu tak dobrze funkcjonuje. Wśród zaproszonych gości była pani minister Józefa Szczurek-Żelazko, dyrektorzy oraz pracownicy Gminnych i Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej oraz Domów Pomocy Społecznej z terenu powiatu brzeskiego, przedstawiciele placówek wspierających i aktywizujących osoby niepełnosprawne, a także wyróżnieni rodzice zastępczy. Pierwsza część spotkania miała charakter wykładowy. Niezwykle interesującą i pouczającą konferencję psychologiczną poprowadził ks. dr Jerzy Smoleń – psycholog, psychoonkolog i wykładowca akademicki. Tematyka dotyczyła bardzo aktualnego problemu związanego z wpływem pandemii na zdrowie psychiczne dzieci, młodzieży i dorosłych oraz relacji rodzinnych i społecznych. Gościem honorowym uroczystości była pani Marlena Maląg - Minister Rodziny i Polityki Społecznej. W trakcie uroczystości pani Minister wręczyła Honorowe Odznaki Primus in Agendo przyznawane osobom fizycznym, organizacjom oraz instytucjom za szczególne działania lub zasługi na rzecz rynku pracy, polityki społecznej lub rodziny oraz Honorowe Odznaki Meritis Pro Familia przyznawane zasłużonym za działania na rzecz rodziny, które otrzymały zawodowe rodziny zastępcze z Powiatu Brzeskiego. Odznaczenia Primus in Agendo otrzymali: Jolanta Piech, Ewa Cierniak-Lambert, Bogumiła Nowak, Krystyna Rzepa oraz Edward Pabian. Natomiast odznaczenia Meritis Pro Familia otrzymali: Urszula i Mariusz Buchałowie, Anna i Adam Garpielowie,  Marzena i Marek Łanochowie, Beata i Gustaw Niewolakowie oraz Małgorzata i Andrzej Mirkowie.  Minister Maląg podziękowała Pracownikom Służb Społecznych za niesienie pomocy wszystkim tym, którzy jej potrzebują, podkreślając tym samym otwartość i empatię pracowników na potrzeby drugiego człowieka.
Jak mówi poseł Józefa Szczurek – Żelazko to właśnie pracownicy socjalni znajdują się na pierwszej linii frontu w walce z biedą i wykluczeniem. Na co dzień spotykają się z najtrudniejszymi sytuacjami i krzywdami ludzkimi, z goryczą i bezradnością. Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony 21 listopada jest wielkim świętem wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych.  – Na pewno nie jest łatwo być pracownikiem socjalnym, gdy oczekiwania przerastają często możliwości.
Pracownikom socjalnym w dniu ich święta, które zbiega się ze Światowym Dniem Życzliwości, pragnę podziękować za ich ciężką pracę i życzyć przede wszystkim życzliwości od innych i dla innych oraz wszystkiego dobrego!  Praca tych ludzi wymaga dużego zaangażowania, trudu oraz wkładu serca, choć nie zawsze mogą oni liczyć na to, że ich praca zostanie doceniona przez innych – dodaje poseł Jozefa Szczurek – Żelazko.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .