Reklama
Gmina Dębno. Z rządowej dotacji
WYDARZENIA - Dębno
środa, 08 grudnia 2021 00:00

Kilka miesięcy temu Gmina Dębno podpisała umowę na budowę przedszkola wraz ze żłobkiem. Obiekt powstanie w Sufczynie. Blisko dwa miliony to suma dwóch dotacji – wylicza wójt Wiesław Kozłowski.
W ramach ministerialnego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat „MALUCH +’’ 2021, Gmina Dębno podpisała umowę o dofinansowanie ze środków budżetu Państwa, na zadanie pn.: „Budowa Zespołu Przedszkolno-Żłobkowego w Sufczynie’’. Zgodnie z dokumentacją projektową zadanie obejmuje swoim zakresem budowę obiektu wraz z zagospodarowaniem terenu w celu utworzenia żłobka. Zintegrowany nowoczesny i energooszczędny obiekt wolnostojący, dwukondygnacyjny wraz z zapleczem socjalno-sanitarnym oraz infrastrukturą towarzyszącą tj. parkingiem, układem komunikacji kołowej i pieszej oraz przyłączami, zapewni 20 miejsc dla dzieci do lat 3 oraz 50 miejsc dla podopiecznych w wieku przedszkolnym. Obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych. Budowa żłobka pozwoli na powrót do aktywności zawodowej kobiet i mężczyzn wyłączonych z rynku pracy z powodu sprawowania opieki nad dzieckiem. Będą one mogły skorzystać z kompleksowej opieki w nowo wybudowanej placówce i wrócić na rynek pracy – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.


Dotychczas wykonano fundamenty, ściany i stropy budynku, konstrukcję dachu wraz z pokryciem, warstwy podposadzkowe, instalacje wewnętrzne wodno-kanalizacyjne, rozprowadzono instalacje gazowe, elektryczne oraz centralnego ogrzewania, a także wykonano tynki wewnętrzne. Trwają wewnętrzne roboty wykończeniowe. Zadanie pn. „Budowa Zespołu Przedszkolno-Żłobkowego w Sufczynie’’ została dofinansowana ze środków budżetu Państwa w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat „MALUCH +”‚ 2021 w kwocie 
660 000,00 tys. oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie sięgającej ponad 1 250 000,00 zł. Planowany termin  zakończenia inwestycji to koniec 2021 roku – tłumaczy wójt Wiesław Kozłowski.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .