Reklama
WTZ Zawada Uszewska na 'Gaudium 2008' PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 października 2008 17:20
W dniach 29 września do 2 października  w Nowohuckim Centrum Kultury odbywały się po raz kolejny  spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych „Gaudium 2008” Grupa teatralno -  muzyczna Warsztatu Terapii Zajęciowej z Zawady Uszewskiej  w ostatnim dniu przeglądu wystawiła sztukę pt. „Gwiazda polarna” która była opowieścią  o dwóch eskimosach wracających  z polowania, ich przygodach w czasie tego powrotu oraz pomocy gwiazdy  Polarnej  w odnajdywaniu dobrej drogi – drogi do drugiego człowieka. Sztuka ta została bardzo dobrze przyjęta przez widzów oraz wyróżniona  jako jedna z niewielu przez jury konkursu scenicznego. Dużym sukcesem naszych podopiecznych było zajęcie II miejsca  przez Antoniego Merecika za pracę Pt. „Mój sen” oraz wyróżnienia  dla pracy Agnieszki Serwin „Świat kolorowych aniołów” w kategorii malarstwo. Wyróżnienie  otrzymał również kościół wykonany z zapałek przez Mirosława Mazurkiewicza.

 

Po zakończeniu konkursu scenicznego, rozpoczął się konkurs tańca towarzyskiego w którym  wzięło udział 35 par tanecznych z 14 jednostek. Warsztat Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej reprezentowały dwie pary taneczne: Jarosław Nosek i Maria Papierz oraz Przemysław Kowalczyk i Alicja Piech. Po zakończeniu konkursu tanecznego jury konkursu udało się na naradę po której  odbyło się ogłoszenie wyników. I znów czekała bardzo miła niespodzianka. Na pierwszym miejscu zostali sklasyfikowani uczestnicy WTZ z Zawady Uszewskiej – Jarosław Nosek i  Marysia Papierz.
        
Zdobycie przez nasz WTZ aż  tylu nagród i wyróżnień jest dla nas ogromnym sukcesem biorąc pod uwagę to, iż w roku bieżącym w samym  tylko  konkursie scenicznym brało udział 35 grup  teatralno-muzycznych z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domów Pomocy Społecznej Środowiskowych Domów Pomocy oraz szkół integracyjnych. Sukces ten był możliwy dzięki  ciężkiej pracy  kadry Warsztatów na co dzień pracującej z podopiecznymi oraz ogromnej cierpliwości i pracowitości naszych uczestników - mówi Marian Piech kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .