Reklama
Sterkowiec. Biadoliny Szlacheckie. Dworce już czynne
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 02 listopada 2021 21:05

Od dzisiaj podróżni mogą korzystać z dwóch nowych dworców kolejowych w Sterkowcu i Biadolinach Szlacheckich. – Cieszą mnie te inwestycje. Są dowodem na to, że Prawo i Sprawiedliwość rozwijają Polskę, dbamy nie tylko o wielkie metropolie, ale także o małe miejscowości.  Obydwa obiekty powstały w formule Innowacyjnych Dworców Systemowych. Łącznie koszt ich budowy wyniósł blisko 9 mln złotych. Za to serdecznie dziękuję, w imieniu własnym, mieszkańców powiatu brzeskiego i tarnowskiego, a przede wszystkim podróżnych premierom Beacie Szydło i Mateuszowi Morawieckiemu oraz ministrowi transportu Andrzejowi Adamczykowi – mówiła podczas otwarcia dworca PKP w Sterkowcu, tarnowska poseł PiS, Jozefa Szczurek – Żelazko.


Jak mówił w Sterkowcu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, otwarcie nowego dworca w tej miejscowości potwierdza, że rząd realizuje swój strategiczny cel, jakim jest budowa i odbudowa dworców, stacji i przystanków kolejowych w całym kraju. – Każdy region naszego kraju, każde województwo i powiat (…) zasługują na to, aby tam realizować inwestycje oczekiwane przez Polaków i te inwestycje realizujemy (…). To jest nasz cel, a Sterkowiec jest tego doskonałym przykładem” - zaznaczył. Szef resortu infrastruktury przypomniał, że w obecnym tzw. programie dworcowym założono docelowo budowę lub modernizację 190 obiektów, a obecnie przygotowywany jest już nowy program inwestycji z tym związanych.


Dodajmy, że dworzec w Sterkowcu zaprojektowano jako budynek parterowy, składający się z dwóch części połączonych wiatą. Dworzec w Sterkowcu zaprojektowano jako budynek parterowy, składający się z dwóch części połączonych wiatą. Źródło: Kronika Natomiast dworzec w Biadolinach Szlacheckich jest nieco mniejszy. Pod wiatą znajduje się pawilon, w którym zlokalizowano niewielką ogrzewalnię, klimatyzowaną poczekalnię oraz toalety. Pod dachem zaprojektowano także stojaki rowerowe i stację napraw jednośladów. Obydwa budynki będą wyróżniają wieże zegarowe o wysokości ośmiu metrów. W wydarzeniu uczestniczyli też posłowie Anna Pieczarka i Urszula Rusecka. – Mam nadzieję, że rozpoczynamy w ten sposób nowy rozdział w historii powiatu brzeskiego – mówiła poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Przypomnijmy, że inicjatorami prac remontowych byli i m.in. wójt Borzęcina, Janusz Kwaśniak oraz włodarz Dębna, Wiesław Kozłowski.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .