Reklama
Szczurowa. Raj dla pszczół
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 07 października 2021 08:51

To bardzo cenna akcja. Lipa wonna, pigwowiec, kasztanowiec – to tylko niektóre rośliny miododajne jakie zostały posadzone przez społeczność naszej gminy w ramach programu „Małopolska Pszczoła”. Łącznie w Zaborowiu i Pojawiu posadzono 100 drzewek i krzewów. Akcja odbyła się w ramach otrzymanego przez Gminę Szczurowa dofinansowania ,,Małopolskie Pasieki na Turystycznym Szlaku 2021”  z Tarnowskiej Organizacji Turystycznej.  Krzewy posadzono na działkach gminnych w Zaborowiu i Pojawiu. To właśnie sołtysi obu miejscowości - Franciszek Babło i Władysław Mądrzyk,  zaangażowali do działania członków Ochotniczej  Straży Pożarnej, Koła Gospodyń Wiejskich i uczniów szkoły podstawowej w Zaborowiu,  Nad całością prac czuwał Wójt Gminy Zbigniew Moskal i Dyrektor Szkoły Mieczysław Chabura.


Sadzenie roślin miododajnych przyczynia się do stworzenia i poprawy warunków bytowania pszczół i owadów zapylających, które są fundamentem naszego ekosystemu. Bez ich zapylania rośliny nie mają jak zawiązywać owoców i wydawać plonów. Głównym celem akcji jest kształtowanie nawyków kultury ekologicznej i poszerzenie wiadomości o przyrodzie. Wójt Zbigniew Moskal dziękował wszystkim uczestnikom akcji, gratulował pomysłu i deklarował, że samorząd gminy Szczurowa wspiera i będzie wspierał tego typu inicjatywy. – Ochrona przyrody, ochrona natury w ogóle to nasz obowiązek, nasze wyzwanie. Mam nadzieję, że tego typu akcji, tego typu inicjatywy będzie w niedalekiej przyszłości więcej – mówi w rozmowie z naszą redakcją włodarz Szczurowej.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .