Reklama
Polski Ład, wsparcie dla samorządów – wyniki za kilka dni
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 04 października 2021 20:41

Wiele wskazuje na to, że w połowie października, najdalej do 20 tego miesiąca poznamy wyniki naboru wniosków, składanych przez samorządy gminne i powiatowe – mówi poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Pieniądze na inwestycje mają być z jednej strony rekompensatą za zmniejszone wpływy z podatku PIT. Podniesienie stopy wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych sprawi, że wpływy gmin i powiatów znacznie się kurczą, ale z drugiej strony odpowiednio powiększone dotacje, mają być swego rodzaju panaceum na przyspieszenie rozwoju gospodarczego. – Liczymy na kolejny skok cywilizacyjny, który pozwoli nam w ciągu dekady dogonić część Europy Zachodniej – zapewnia poseł Józefa Szczurek – Żelazko.


Które wnioski otrzymają wsparcie finansowe? Jak mówi poseł Piotr Sak z Solidarnej Polski trwa jeszcze doprecyzowanie zasad. Mowa miedzy innymi o dotowaniu tych inwestycji, które nie przekraczają kwoty 10 milionów złotych. – Wierzę, że środki trafią do wszystkich gmin i powiatów, wszędzie tam gdzie przygotowano dobrą dokumentację. Myślę, że region tarnowski może otrzymać nawet… kilkaset milionów złotych – dodaje poseł Piotr Sak. Jak podkreślają politycy Zjednoczonej Prawicy, Polski Ład przyczyni się do rozwoju gospodarczego i społecznego. Ma być impulsem dla małych gmin i powiatów. Przypomnijmy, że w ramach ostatnich naborów gminy i powiaty mogły złożyć po trzy wnioski.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .