Reklama
Kampania przeciw uzależnieniom PDF Drukuj Email
piątek, 03 października 2008 17:26
Dobra współpraca brzeskiej Policji z samorządem gminy Dębno zaowocowała powstaniem programu profilaktycznego o nazwie Gminna Kampania Przeciw Uzależnieniom. Zamysł programu pojawił się na posiedzeniach Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dębnie, w skład której wchodzą również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Program opracowany został z myślą o uczniach szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy Dębno. Za cel wiodący GPKU uznano stworzenie mechanizmów ograniczających możliwość sięgania po alkohol, papierosy i środki odurzające przez małoletnich, co ma być realizowane poprzez uświadomienie dzieciom i młodzieży zgubnych skutków przyjmowania lub eksperymentowania z różnymi środkami odurzającymi (alkohol, narkotyki); wykształcenie zachowań asertywnych wśród uczniów w stosunku do używek, a także zapoznanie uczniów i rodziców z regulacjami prawnymi, odnoszącymi się do problematyki uzależnień.

 

Programem zostanie objętych blisko 1000 uczniów z terenu gminy Dębno, a także nauczyciele i rodzice. Policjanci spotkają się z nimi na specjalnie zorganizowanych zajęciach lekcyjnych czy też w trakcie wywiadówek. Funkcjonariusze będą mówić o przyczynach i skutkach uzależnień, a także o możliwościach i procedurach działania wobec osób uzależnionych od alkoholu czy narkotyków.

Gmina Dębno zobowiązała się do zakupu materiałów profilaktycznych: ulotek i zawieszek, pomocnych w realizacji programu. Warto wspomnieć, że jako partnera do realizacji GKPU pozyskano Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Brzesku.

Program realizowany będzie w okresie od października 2008 r. do kwietnia 2009. Po zakończeniu I edycji Gminna Kampania Przeciw Uzależnieniom zostanie oceniona, a od wyników tej oceny zależeć będzie, czy program będzie powtórzony w cyklu 2009/2010. Autorem i głównym realizatorem GKPU jest Zespół ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w Brzesku w składzie: asp. Marek Krawczyk (były dzielnicowy gminy Dębno i członek GKRPA) oraz podkom. Jarosław Dudek.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .